Part 1 - Where it all begans...

7. září 2013 v 9:31 | Carter


Před přečtením mojí mangy si ověřte následující pravidla a poznámky:
• je to moje úplně první ''manga''. Nedá se tomu tak ještě říkat, mno ale tak jestli chcete tak je to příběh. Jak už jsem jednou řekla, bude to potom nakresleno, uděláno do RPC a možná i OC... atd.
• tato manga (pokud bude mít úspěch) bude přeložena do dvou možná třech dalších jazyků!
• jsem beginner, což znamená že ode mě prosím nečekejte nějáký SUPER GENIÁLNÍ příběh bez chybičky... jsem na to trochu levá :p!
• mezi určité části jsem vložila pár obrázků aby to nebyl jen jeden OBŘÍ kydanec.. :P. Nejsou to moje kreace, jsou úplně anonymní.
A další věc... kopírujte PROSÍM s jen se zdrojem.
Děkuji za pozornost, a přeji vám příjemné čtení.
------------------------------------------------------------------------------------
'Kde máš rodiče?'
'Tatínek pracuje… a maminka… mě pozoruje z nebe.' odpověděl smutně klučík.
'Neměl bys tu být sám. Nemáš hlad?' zeptala jsem se ho.
'Ano!' kýval.
'Tak pojď se mnou.' usmála jsem se na něj. Vzala jsem za jeho malou ručičku, a mířili jsme z temné uličky zpět na trh.


Když jsme šli okolo stánku se zmrzlinou, tak mě zatahal za rukáv a ukázal směrem ke zmrzlině. Zazubila jsem se na něj, a on si vybral tři kopečky - (od každého jeden) jahodové, čokoládové a vanilkové. Zmrzlinář mu to dal do velkého kornoutu, a vůbec se s tou zmrzlinou nešetřil. Jelikož dneska bylo fakt vedro, tak jsem se rozhodla, že si dám taky. Dala jsem si jeden kopeček s jahodovou příchutí. Zaplatila jsem prodavači, a odcházely jsme směrem k lavičkám. Když už jsme spokojeně hačaly, tak jsem se ho zeptala na jeho jméno.
'Jmenuji se Kodoku. A co ty?' opáčil.
'Já jsem Eri. Můžeš mi ale říkat jak chceš… například já ti začnu říkat Kofoku.'
'Ale já jsem přece Ko-DO-ku. Úplně jsi změnila význam mého jména!…' trochu se zamračil.
'Ale Kodoku se na tebe nehodí… a je to smutné. Měl bys spíš myslet na budoucnost, a netížit se minulostí … jak o tobě vypovídá tvoje jméno. Lidi se pak na tebe budou dívat úplně z jiného pohledu… Kofoku.' posoudila jsem jelikož mi řekl že nemá maminku. Hrábla jsem mu do vlasů.


'Tak já ti budu říkat… Taiyo!' celý se rozzářil.
Zamrzl mi pohled. 'Ehm, no proč ne ale nemá to s mým jménem nic společného, nemyslíš? Ani mu to není podobné…' trošku jsem se (trapně) zasmála.
Kofoku se tvářit naštvaně, že jsem jeho nápad hned odmítla. Tak mi nezbývalo nic jiného než dodat:
'… zní to jako jméno pro chlapa. Ale jestli mě chceš mít jako mužného kamaráda, tak mi to nevadí. Haha…' Oba dva jsme se rozesmály.
Na chvilku jsme se odmlčely, do té doby než jsme nesnědli zmrzliny.


'Kofoku…?'
'Co je?' koukl na mě.
'Slib mi že teď půjdeš domů za tatínkem. A taky že se tady nebudeš potulovat sám. Někdy jsou tu fakt ožralové, kteří by ti mohli ublížit. Jasné?' …měla jsem o něj starost.
'Tak platí! Ale jen pod podmínkou že za mnou alespoň tak jednou týdně zajdeš.'
'Fajn!' plácly jsme si.
'Měla bych už jít domů. Mám spoustu učení… Chceš doprovodit domů?'

*slunce: Taiyo
Kofoku: štěstí
Kodoku: Sám*

'Ne! Nejsem už malý děcko, zvládnu to sám! Neboj se o mě… nezdá se to, ale jsem dost drsnej.' řekl - hustym- způsobem.
'Hmm… tak teda páčko' , chtěla jsem ho naučit kdo je tady drsnej, když před chvílý se schovával před lidma.
'Taiyo! Počkej…' zakřičel na mě.
Zrovna jsem se otočila, když mi vletěl do náruče. Objal mě, ale byl tak malinký… roztomilý. Jak ho jen jeho táta může takhle nechat? Vždyť je hodný (když mu dáte nálož zmrzliny).
'Děkuji!' usmál se, pustil mě a zamával mi.


Zamávala jsem mu nazpátek a pořádně mu ještě rozcuchala tu jeho čupřinu.
Zrovna jsem šla po mostě, no a co nevidím. Shoga mi běží naproti! Úplně jsme se zděsila, jak mě našel, jak se sem dostal ale hlavně proč? Domů to je pěšky tak 20 minut, a on… zrovna když jsem šla domů tak… Ach jo, ty kočky jsou tak nepředvídatelný. Otevřela jsem náruč, a mrštný kocourek mi do ní s radostí skočil. Ačkoliv bylo vedro, tak jsem si vzala svůj zapínací kardigan, protože to celý den vypadalo, že bude pršet. Nakonec se však rozjasnilo.
Oblíkla jsem si kardigan, zapla knoflíky - ale horní jsem nechala volné. Shogovi hned došlo, o co mi jde, a tak podlezl můj kardigan. Z volného místa co jsem nechala nahoře vylezla tlapka, pak druhá a nakonec hlavička. Dolníma nohama se drápkama zachytl o látku, takže už držel napevno. Zvedla jsem se, a pokračovala jsem svoji cestu domů.


Ignorovala jsem pohledy kolemjdoucích, kteří si očividně mysleli, že jsem zoofil či co.

Já jsem byla až moc ráda, že nemusím celou cestu domů postoupit (jako obvykle) sama. Shoga mi něco někdy povídal, vrněl, a byl očividně spokojený.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nana-san (ナナ) Nana-san (ナナ) | Web | 7. září 2013 v 14:09 | Reagovat

Nádherné :OOO OMG Carter! :3♥♥

2 Naomi S. ʕ•ᴥ•ʔ Naomi S. ʕ•ᴥ•ʔ | E-mail | Web | 7. září 2013 v 14:27 | Reagovat

Panebože panebože to nádherný ! x33

3 Ame Ame | E-mail | Web | 7. září 2013 v 15:36 | Reagovat

Musím tě upozornit na pár věcí.
Nejdřív jsem byla trochu zmatená. Hodila jsi nás do děje a my se měli zorientovat. Většinou mi to nevadí, ale přijde mi, žes nevysvětlila některé okolnosti - proč se ho Eri ujala? Bylo to z lítosti? Nebo měla nějaký jiný důvod k pozvání neznámého dítěte na zmrzlinu? Také mi přijde trochu divné, že by si ji Kodoku tak rychle oblíbil. Chtělo by to pár myšlenkových pochodů, abychom zjistili, co se v postavách odehrává.
Ok, jdeme dál. Carter, prosím, nepoužívej hovorové výrazy. Vážně ne. A taky takové ty dodatky v závorkách bych dala pryč, nebo zakomponovala do textu jiným způsobem.
Dále bych významy jmen dala buď na začátek nebo na konec povídky - rozhodně ne doprostřed. Působí to rušivě. To samé s obrázky. Momentální forma tohoto příběhu je povídka - ne manga. Navíc se mi ani nezdá, že by se ty obrázky nějak pojily k příběhu. Spíš mě ze čtení rušili (zvlášť animace).  
Doufám, že jsem tě touhle kritikou moc neurazila, ale víš, co se říká, ne? Lepší konstruktivní kritika, než neupřímná chvála. Navíc kritika ti pomůže k zlepšení a eliminaci chyb ;)
Vážně se omlouvám, ale nemyslím to zle. Námět je zajímavý, není to nic běžného, takže ti určitě přičítám body za originalitu :)
Přeji hodně štěstí s převáděním této povídky do mangy :)

4 Carter Carter | Web | 7. září 2013 v 16:04 | Reagovat

[3]: Děkuji ti moc. Takovýhle upřímný komentář mi moc moc pomohl, opravdu velké dík! :) :) :)
Dobrá, já jsem tam ty animace dala jen pro to, že jinak jiní říkají že je to jeden moc velký článek, a dokonce se jim to ani nechce číst. Dále ti děkuji za upozornění na ty významy, ani mě to nenapadlo že by to moje čtenáře mohlo vyrušovat... Arigato, že jsi se takhle vyjádřila, a přečetla to pečlivě úplně celé a zhodnotila to. :-)  :-)  :-)

5 ♥Míša♥ ♥Míša♥ | Web | 7. září 2013 v 21:01 | Reagovat

Carter já si myslím že tie obrázky si tam dala velmi správne !! presne jak hovoríš,tie gifi my dali takú väčšiu "radosť" do čítania,proste som mala väčšiu náladu si to prečítať,zátvorky ktoré spomínala Ame my vôbec nevadia,je to štýl písania a Ame by mala pochopiť že sa fakt nedá vyhovieť každému.

S Ame súhlasím len v tom že toto naozaj ešte neni jak ty hovoríš "MANGA" .. manga je ilustrovaný nakreslený príbeh.Niečo ako FanArt akurát z vlastnými postavami.Toto je zatial len poviedka... Myslím že si si toho ale vedomá,a mangu "možno dokreslíš" ...Najviac sa mi páčia tie mená,a ich významy,alebo tie "drsňácke" výrazy v texte ako napríklad "čupřinu".. ospravedlňujem sa keď tak za chyby v komentári,nechce sa my to po sebe kontrolovať :D Každopádne ja ti len závidím pretože už prešla doba čo som niečo písala aj ja ... závidím ľuďom ktorý sa do toho pustia a potom to má ako v tomto prípade úspech,moje poviedky boli načapené na prvý krát a na prvú šupu zverejnené,preto oceňujem to čo si napísala a odvážne to zverejnila,pretože pre niektorých ako som ja je vážne ťažké,taký strach ukazovať svoje myšlienky ostatným alebo ich dokonca ešte spísať..Mám rada svoje príbehy ktoré mám v hlave a myslím že ich nikdy do textu riadne nespíšem :) úcta tebe a ostatným čo píšu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama